SIK SORULAN SORULAR

Soru: Bisikleti kilide düzgün şekilde yerleştirdim fakat bisiklet kilitlenmedi. Kilitlendiğinde kırmızı yanması gereken ışık da yeşil yanıyor, ne yapmalıyım?

Cevap: Bisikleti yerleştirdiğiniz kilitte teknik arıza vardır. Bisikletinizi boş olan diğer bir kilide yerleştiriniz. Bisikletinizin kilitlendiğinden emin olmadan istasyondan ayrılmayınız.

Soru: Bisikleti kilide düzgün bir şekilde yerleştirdim, ışık kırmızı yandı ve kilitlendi, fakat kartımı okutunca “ Öncelikle almış olduğunuz bisikleti bırakın” uyarısı veriyor, ne yapmalıyım?

Cevap: Öncelikle bisikletin kilitlendiğinden emin olunuz. Daha sonra kartınızı 30-40 saniye sonra tekrar okutmayı deneyiniz. Bunun sebebi bulunduğunuz istasyondaki internetin yavaşlaması ve merkeze bıraktığınız bisiklet bilgisinin geç gönderilmesidir. Eğer hala aynı uyarıyı alıyorsanız, 444  38 44 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerini arayınız.

Soru: “Bisiklet Al” butonuna tıklayıp kartımı okutunca “ Öncelikle almış olduğunuz bisikleti bırakın” uyarısı veriyor, ne yapmalıyım?

Cevap: Bu uyarıyı vermesinin sebebi bir önceki kullanımınızda kullandığınız bisikletin iade işlemini bitirmemiş olmanızdır. Öncelikle “Bisiklet Bırak” butonunu tıklayarak kartınızı okutunuz, sonrasında bisiklet alma işlemi yapabilirsiniz.  

Soru: “Bisiklet Al” butonuna tıklayıp kartımı okutunca “Kartınız Sisteme Kayıtlı Değildir” uyarısı alıyorum, sebebi nedir?

Cevap: Bu uyarıyı aldığınız kart, bisiklet kullanımına açık değildir. Kartınızı bisiklet kullanımına açtırmanız gerekmektedir. Bunun için lütfen E-Kent Paso merkezine gidiniz. Kartınızı açtırdığınız halde bu uyarıyı alıyorsanız, lütfen 444 38 44 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerini arayınız.

Soru: Bisikleti düzün bir şekilde kilitleyip kartımı okutunca “Kullanıcı Tanımlı Aktif İşlem Bulunamadı” uyarısı alıyorum. Neden? 

Cevap: Sistemin bu uyarıyı vermesinin sebebi aldığınız bisikleti (teker patlağı veya herhangi bir arıza gibi sebeplerle) 1 dakika dolmadan geri bırakmanızdır. Bu uyarı, tekrar bisiklet almanıza engel değildir.

Soru: “Bisiklet Al” butonuna tıklayıp kartımı okutunca “ Yetersiz Bakiye” uyarısı alıyorum. Neden?

Cevap: Bu uyarıyı sistem kartınızda en az 5 TL bakiye olmaması durumunda verir. Lütfen kartınıza para yükleyiniz. 

Soru: Bisiklet almak için istasyona geldim, fakat ekranda sadece “Bisiklet Bırak” butonu var. Ne yapmalıyım?

Cevap: Bulunduğunuz istasyonun merkez ile bağlantısı koptuğunda bu durum yaşanır. Lütfen 444 38 44 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerini arayınız.

Soru: Bisiklet almak / bırakmak için istasyona geldim, fakat ekranda “İstasyon Bilgileri Bulunamadı” şeklinde küçük bir kutucuk var. Ne yapmalıyım? 

Cevap: Bu kutucuk,  bulunduğunuz istasyondaki programın herhangi bir sebepten kapalı olduğunu göstermektedir. Kutucuğun alt kısmındaki “Tamam” butonuna tıklayınca program otomatik olarak açılacaktır. Tamam butonuna tıkladığınız halde sürekli aynı uyarıyı alıyorsanız, lütfen 444 38 44 numaralı telefondan müşteri hizmetlerini arayınız.

Soru: Bisiklet almak / bırakmak için istasyona geldim, fakat ekranda “SİSTEM SERVİS DIŞIDIR” uyarısı var. Ne yapmalıyım? 

Cevap: Sistem bu uyarıyı verdiğinde, bulunduğunuz istasyonda teknik bir sorun vardır. Lütfen 444 38 44 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerini arayınız.

Soru: Bisiklet almak / bırakmak için istasyona geldim, fakat ekranda hiçbir şey yok ve karanlık. Sorun nedir? 

Cevap: Bu durumla karşılaştığınızda bulunduğunuz istasyonda enerji ile ilgili arıza vardır, lütfen 444 38 44 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerini arayınız.

Soru: Bisiklet almak / bırakmak için istasyona geldim, fakat ekran dokunduğum yerleri algılamıyor. Ne yapmalıyım? 

Cevap: Belirtilen arıza dokunmatik ekran arızasıdır. Ekranın altındaki klavye ve toplu Mouse’ yi kullanınız. Lütfen ekrandaki arızayı bildirmek için 444 38 44 numaralı telefondan Müşteri Hizmetlerini arayınız.


İstasyonlar
İstasyonların konumları ve istasyondaki mevcut bisiklet sayısını öğrenmek için haritayı kullanabilirsiniz.
Facebook Paylaş
Twitter Paylaş
Tüketici Destek Hattı
Kayseri Şehir İçi Ulaşım Bisikleti
© Copyright 2014 Web tasarımı Medyatör